Magdalena Kamińska

Dietetyk/Psychodietetyk

O Mnie

Cześć! Mam na imię Magda i witam Cię na moim blogu poświęconym zdrowemu podejściu do odżywiania! Jest to strona, na której znajdziesz rzetelne informację na temat mojej największej pasji jaką jest prawidłowe odżywianie, a właściwie to po prostu zdrowy styl życia.

Dlaczego powstał ten blog?
 • Aby przekazywać wiedzę o żywieniu w prosty i przejrzysty sposób
 • Aby pokazać Ci, co to znaczy prawidłowy sposób odżywiania oraz udowodnić, że nie jest to wcale trudne i nie musi być bardzo kosztowne
 • Aby uzmysłowić Ci, jaka magiczna moc drzemie w dostępnych nam wszystkim produktach spożywczych i jak tą moc uwolnić, by najlepiej służyły naszemu zdrowiu
 • Aby powiedzieć Ci, co w rzeczywistości oznacza słowo „dieta”, gdyż obecnie często kojarzone jest wyłącznie z restrykcjami żywieniowymi i odchudzaniem
 • Aby po prostu podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem 😊

Chciałabym pokazać Ci z perspektywy stale uczącego się dietetyka na czym polega tak zwane „zdrowe” żywienie jak również przedstawić dietetyczne i kulinarne triki pozwalające, aby Twój sposób żywienia był jeszcze lepszy!

Prywatnie

 • Obecnie mam ukończone 27 lat, kochanego męża i małą dziewczynkę – Matyldę 😊
 • W wolnej chwili pochłaniają mnie prace ogrodowe oraz opieka nad moimi dwoma prosiakami: Sisi (trójkolorka) oraz Didi (ta mała czarna)
 • Bardzo lubię tworzyć różnego rodzaju kompozycje roślinne, uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz zwierzęta
 • Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Szczególnie bliska mi jest joga, ale oprócz niej w miarę możliwości jeżdżę na rowerze, na nartach, pływam oraz spaceruję
 • Ciekawość świata to moje drugie ja, dlatego co roku nie mogę się wprost doczekać wakacyjnych podróży za granicę
 • Na co dzień staram się być pozytywnie nastawiona do życia i z dużą dozą energii angażować się w coraz to nowe wyzwania

Kariera

Poradnictwem żywieniowym zawodowo zajmuję się od kilku dobrych lat. Z wykształcenia jestem dietetykiem, ukończyłam studia na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Dodatkowo, niedawno zakończyłam również studia podyplomowe na SWPS w Warszawie na kierunku Przygotowanie pedagogiczne. W przyszłości chciałabym zajmować się rozpowszechnianiem wiedzy na temat zdrowego żywienia wśród najmłodszych.

W gabinecie dietetycznym zajmuję się opieką żywieniową zarówno wśród osób zdrowych, pragnących się prawidłowo odżywiać (i najczęściej zredukować masę ciała), jak również zmagających się z różnego rodzaju chorobami. Moimi pacjentami są m.in. osoby z zespołem Hashimoto, insulinoopornością, problemami ze strony układu pokarmowego, dną moczanową, cukrzycą czy kamicą nerkową.

Zajmuję się także przygotowywaniem planów żywieniowych i jadłospisów dla dzieci, kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz osób starszych.

Umiejętności zawodowe zdobywałam poprzez własne doświadczenia z pacjentami, a także liczne staże i praktyki studenckie.

Swoja wiedzę nieustannie poszerzam uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach oraz wykładach dietetycznych. Pomaga mi w tym również śledzenie nowinek dietetycznych oraz przeglądanie naukowej literatury. W mojej pracy stawiam przede wszystkim na pacjenta – jego zadowolenie oraz poprawa stanu zdrowia są dla mnie największą nagrodą.

%d blogerów lubi to: